Ta oferta jest już nieaktualna

Zobacz podobne ogłoszenia w kategorii: Dom i ogród > Wyposażenie wnętrz

  Wyposażenie toalet publicznych Błysk.pl OGŁOSZENIE FIRMOWE

April 22, 2019 11:50 - Wyposażenie wnętrz - Warszawa
89.00 zł
  • img
Szczegóły ogłoszenia
Niewielka toaleta publiczna dla wielu wciąż stanowi synonim braku funkcjonalności i problemów aranżacyjnych, okazuje się jednak, że wcale nie musi tak być. Aranżacja małej ubikacji publicznej wymaga co prawda dobrego planowania i zmysłu aranżacyjnego, jednak wystarczy poznać parę trików, aby nawet na niewielkim metrażu stworzyć pomieszczenie, które będzie nie tylko ładne, ale także praktyczne. Zastanawiasz się jak osiągnąć taki efekt? Podpowiadamy!

Aranżacja niewielkiej toalety publicznej: doceń moc koloru

W przypadku niewielkich pomieszczeń ogólną zasadą, która zawsze znajduje swoje zastosowanie, jest to, że jasne kolory optycznie powiększają pomieszczenia, co wcale nie oznacza jednak, że do dyspozycji pozostaje nam jedynie biel – równie dobrze wykorzystać możemy odcienie błękitów, zielenie czy jasne fiolety. Zdecydowanie odrzucamy natomiast ciemną kolorystykę, która mogłaby takie pomieszczenia po prostu przytłoczyć. Mówiąc o kolorach, warto także powiedzieć o tym, że wybierając meble, dopasowujemy je do ścian, co sprawi, że pomieszczenia wydawać się będą o wiele bardziej przestronne. Każdy element (w tym również wszelkiego rodzaju mozaiki), które odbiegają od jednolitej barwy, wprowadzać będą chaos, zmniejszając optycznie pomieszczenia, czego zdecydowanie powinniśmy unikać.

Aranżując małą łazienkę, stawiamy więc na jednolite, gładkie, jednorodne powierzchnie oraz materiały – jednym słowem najważniejsza jest prostota!

Dobre oświetlenie łazienkowe kluczem do sukcesu

W przypadku aranżacji małych toalet publicznych ogromną rolę odrywa oświetlenie. Dobrze zaaranżowane pomieszczenie powinno zapewniać jego swobodne odbijanie się od luster oraz ścian. Najbardziej rozsądnym wyborem, jeżeli chodzi o niewielkie łazienki jest oczywiście światło punktowe (najlepiej umieszczone na podwieszanym suficie), nie najlepszym pomysłem będą z kolei modne żyrandole, które mogą przytłoczyć i tak niewielkie już pomieszczenie.

Świetnym rozwiązaniem, jeżeli mówimy o niewielkich łazienkach, może być także umieszczenie punktów świetlnych pomiędzy krawędziami ścian czy płytkami (mowa tutaj o popularnych ostatnio taśmach LED). Ogólnie zasada jest taka: w przypadku małych pomieszczeń nie stawiamy światłu żadnych ograniczeń.

Lustra, lustra i jeszcze raz lustra…

Lustra to stary i sprawdzony sposób na oszukanie wzroku i optyczne powiększenie pomieszczeń. Lustra wieszamy zarówno przy umywalce, jak i na przeciwległej ścianie lub też naprzeciw wejścia, dzięki czemu toaleta od progu wydawać się będzie głębsza.

Odpowiednie sprzęty

Jeżeli mówimy o niewielkich toaletach w obiektach użyteczności publicznej, to najlepszym rozwiązaniem są podwieszane umywalki oraz sedesy, a także stelaże i spłuczki podtynkowe, które sprawiają, że oszczędzamy nieco miejsca oraz sprawiamy, że pomieszczenie wydaje się o wiele bardziej przestronne. Aranżując taką łazienkę, należy być przede wszystkim realistą – mimo iż podobają się nam przestronne umywalki, to wybierajmy małe (najlepiej wąskie). Kupując sprzęty do małej toalety publicznej, starajmy się maksymalnie wykorzystać każdy dostępny centymetr – co to oznacza? Szafka podumywalkowa, szafka z lustrem czy też szafka nad stelażem WC są rozwiązaniami, które pozwolą nam na racjonalne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni.

Choć mogłoby się wydawać, że aranżacja małej toalety publicznej to nie lada wyzwanie, przy zastosowaniu kilku prostych trików oraz trzymaniu się zasady, że w prostocie tkwi siła, możemy uzyskać efekt nie tylko pięknie urządzonej, ale także funkcjonalnej toalety publicznej.
102
Ponad 100 portali ogłoszeniowych w całej Polsce
2 minuty
Tylko tyle czasu potrzebujesz aby dodać do nich swoje ogłoszenie
17 zł
A jedynie tyle zapłacisz za oszczędność swojego czasu
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej o nich dowiesz się w naszej polityce prywatności.